Hakkımda

Aysun Kırtaş1974 İstanbul doğumlu Aysun Kırtaş, Kocaeli Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümünde okuduktan sonra Anadolu Üniversitesi İşletme bölümünde okudu.

1993 yılında Melih Kibar'a ait olan Melki Prodüksiyon’da muhasebe ve finans sorumlusu olarak işe başladı. Kısa sürede buranın işletmecilik görevini üstlenen Aysun Kırtaş, aynı zamanda Melih Kibar'ın yaptığı reklam müzikleri ve dizi müziklerinde de prodüktör olarak görev aldı. Daha sonrasında Melih Kibar'ın "Sev" isimli parçayla katıldığı 1995 yılı Eurovision şarkı yarışmasında Melih Kibar’a asistanlık yaptı.

1998 yılı Pamukkale Müzik ve Kültür Festivali Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda da aktif olarak görev aldı. Yine Melih Kibar'ın TV8'de yaptığı "Kibar'ca" isimli programda bir müddet konuk koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Okay Temiz’in Banvit için hazırlamış olduğu “Kuzeyden Güneye Yansımalar”, “Kutlama” ve “Yaşamın Ritmi” albümlerinin ve Melih Kibar'ın Yadigâr (2001) ve Söyle Canım (2002) albümlerinin yapım koordinatörü olarak görev aldı. Vurmalı enstrümanlara olan merakı nedeniyle 2002 yılında "Okay Temiz Ritm Atölyesi" kurslarına katılıp, ritm dersleri aldı ve böylelikle 200 kişilik bir ekiple Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda Okay Temiz’le birlikte sahneye çıkma mutluluğunu yaşadı.

2002 yılının Haziran ayında Melki Prodüksiyon’daki görevinden ayrıldı. Aynı yılın Temmuz ayında Temel Zümrüt ve Şeyma Ayık ile bir araya gelerek Jingle Box Müzik Yapım'ı kurdu. 2002 ve 2010 yılları içerisinde birlikte bir çok başarılı reklam ve dizi müziklerine imza attılar. Bu ortaklığını 2010 yılında sona erdiren Aysun Kırtaş, yoluna tek başına devam etmeye karar verdi.

Şimdilerde reklam, dizi ve sinema filmi müzikleri ve radyo spotu yapımlarının haricinde organizasyon ve menajerlik alanında da çalışmalar sürdürmekte.